Keraminių čerpių stogo danga

Keraminių čerpių stogo danga tai patikimiausia stogo danga, tinkanti įvairiausios architektūros ir paskirties statinių stogams dengti, kurių galimas minimalus nuolydis tik 10 laipsnių.

Keraminėmis čerpėmis dengtas stogas – tai optimali vienkartinė investicija į statomą ar renovuojamą namą. Lyginant keraminių čerpių eksploatacijos laiką su kitomis stogo dangomis, jis yra kelis ir daugiau kartų ilgesnis. Toks stogas Jums tarnaus 70-80 metų. Keraminių čerpių stogas ne tik apsaugo nuo lietaus ir papuošia namą, bet ir sulaiko liūties, krušos ar aplinkos keliamą triukšmą. Dėl savo inertiškumo karštą vasaros dieną keraminės čerpės įšyla lėtai, o naktį pamažu atvėsta, todėl palėpėje esančiose patalpose nėra milžiniškų temperatūros svyravimų paros eigoje, bei visą parą išlaikomas puikus mikroklimatas.

Keraminės cerpes

Keraminės cerpes 1

Solidus keraminių čerpių dangos svoris yra privalumas. Stogo danga turi būti pakankamai masyvi, kad jos neatplėštų vėjas. Tvirta stogo danga slopina vibraciją ir triukšmą, atsparesnė staigiems temperatūrų pokyčiams. Skaičiuojant apkrovas stogo konstrukcijai, keraminių čerpių dangos svoris sudaro tik iki 15-20% visos reikalaujamos apkrovos stogo konstrukcijai. Apie 50-60 proc. skaičiuojamosios stogo konstrukcijos apkrovos sudaro sniego ir vėjo apkrova.

Keraminių čerpių spalva neblunka ir nesikeičia, o išlieka ta pati. Spalva gali šiek tiek pakisti tik tuo atveju, jei bus pasirinktos natūralios molio spalvos keraminės čerpės. Jos natūraliai solidžiai sensdamos, gali pasidengti samanėle, bet tik tada jei netoli pastato auga medžiai. Pasirinkus kitos, nei natūralios molio, spalvos keramines čerpes, jų spalva išliks nepakitusi ištisus dešimtmečius, kadangi tai garantuoja čerpių gamybos technologijos.