Stogas – svarbi architektūrinė, kompozicinė pastato dalis, turinti lemiamos įtakos pastato eksploatacijai, tvarumui, išvaizdai ir pastato planui. Mūsų įmonės atliekami stogo įrengimo darbai:

1– Įvairaus sudėtingumo plokščiųjų ir šlaitinių stogų montavimas;
2– Stogo karkaso įrengimas;
3– Stogų dengimas betoninėmis ir keramikinėmis čerpėmis, valcuota skarda, bituminėmis čerpėmis ar kitomis dangomis;
4– Stogų, kaminų skardinimas;
5– Stoglangių ir lietaus nuvedimo sistemų montavimas;
6– Stogų šiltinimas;
7– Stogų renovacija;
8– Suteikiame garantijas bei pogarantinę priežiūrą.

stogo-konstrukcija-2-300x202

Atliekame stogų dengimo darbų priežiūrą.

Statyk moderniai 1Plokščią stogą galima naudoti kaip terasą, ypač jei sklypas mažesnis ir terasą sudėtinga įrengti lauke. Architektūriniu požiūriu namai atrodo modernesni, kubo formos. Šlaitinis stogas su pakalimais suteikia klasikos, o modernūs namai dažniausiai gaminami tik su plokščiais stogais. Norint įsirengti plokščią stogą labai svarbu atsiminti, kad darbų atlikimo kokybė turi būti kur kas aukštesnė nei šlaitinio stogo atveju. Kuo mažesnis stogo nuolydis, tuo patikimesnės konstrukcijos reikia, kadangi ant jo kaupiasi lietaus vanduo, sniegas, lapai. Todėl nekokybiškai padarytas stogas gali nesunkiai prakiurti ar net įgriūti, o surasti prakiurusią vietą plokščiajame stoge yra sudėtinga. Plokščiųjų stogų hidroizoliacijai naudojamos ritininės dangos, dažniausiai bituminės. Jos kartu sulituojamos taip, kad nepraleistų kritulių. Svarbu paminėti, kad kuo mažesnis stogo nuolydis, tuo lėčiau lietaus vanduo nuo jo nuteka, todėl reikia daugiau hidroizoliacijos sluoksnių.

Statyk moderniai 3..Šlaitinis stogas yra toks, kurio šlaitų nuolydis didesnis negu 7°. Didėjant nuolydžiams – didėja stogo medžiagų ir spalvų pasirinkimas: įvairių medžiagų čerpės, banguoti lakštai ir plokštės, skarda ir t.t. Nors dauguma šiuolaikinių gamintojų leidžia naudoti jų dangas esant minimaliems 10°–12°–14° stogo nuolydžiams, reikia turėti omeny, kad artėjant prie ribinių reikšmių didėja ir pratekėjimo rizika. Iš atskirų lakštų sumontuotoms stogų dangoms pavojingesnės užsistovėjusios kritulių vandens sankaupos, tirpstantis sniegas, todėl rekomenduojamas didesnis – 20°- 30° nuolydis, o tradicinėms dangoms (šiaudai, skiedros) – net ir 45°. Tinkamai sumontuotos šlaitinių stogų dangos yra labai patikimos, ilgaamžės, nereikalauja nuolatinės priežiūros, estetiškos. Patikimumą padidina ir išorinis lietaus nuvedimas. Užsikimšus lietvamzdžiui, krituliai tiesiog nuvarva nuo karnizo. Karnizo konsolė apsaugo pamatus nuo kritulių. Dėl estetinių sumetimų populiarėja šlaitinių stogų versijos be karnizo – su paslėptu vidiniu lietaus surinkimu.

Stogo karkaso įrengimas – statybų montavimo darbai

Stogo karkasas

Keraminių čerpių  įrengimas – statybų montavimo darbai

Keraminės cerpes

Bituminių čerpių  įrengimas – statybų montavimo darbai

Bitumine danga

Plieninio ( skardinio ) stogo  įrengimas – statybų montavimo darbai

Plieninė danga 1

Stogo komplektas– tai žymiai daugiau nei vien tik stogo dangos lakštai. Lietaus vandens nuvedimo sistema, kopėčios, stogo tilteliai ir sniego užtvaros yra reikalingi tam, kad stogas būtų saugus ir funkcionalus. Visos Ruukki pagamintos stogo komplekto dalys yra aukštos kokybės, patikrintos bei suderinamos tarpusavyje. Ruukki yra vienintelis stogo dangos gamintojas Suomijoje, turintis Techninio Suomijos tyrimų centro (VTT) sertifikatą, kuris galioja visiems stogo elementams.
Montavimo instrukcijoje pavaizduoti montavimo sprendimai yra pavyzdžiai ir negali būti pritaikyti visų tipų stogams. Dėl kilusių neaiškumų ar papildomos informacijos, prašome kreiptis į mūsų konsultantus.
SANDĖLIAVIMAS – Stogo dangos lakštai iš krovininio automobilio iškraunami ant žemės. Po pakuotėmis maždaug kas 1 metrą turi būti padėti 20 cm aukščio atraminiai tąšeliai. Normaliomis lauko sąlygomis stogo lakštus transportavimo pakuotėse ar išpakuotus galima laikyti ne ilgiau kaip mėnesį. Laikant ilgiau, lakštai turi būti išpakuoti iš transportavimo pakuočių. Juos sandėliuoti perdengiant lentjuostėmis taip, kad tarp lakštų atsirastų oro tarpas, kuris neleistų kauptis drėgmei. Stogo lakštai taip pat gali būti užkelti ant stogo transportavimo pakuotėse. Naudodami kėlimo įrangą neišardykite pakuočių. Saugokite, kad tarp lakštų neatsirastų trintis. Geriausia lakštus kelti laikant už lakštų kraštų. Atskiri lakštai keliami ant stogo išilgai atramų, prilaikant juos iš šono. Kėlimo metu nestovėkite po lakštais.
MATAVIMAI – Stogo lakštai tiekiami supjauti reikiamais ilgiais. Tačiau priklausomai nuo stogo formos, gali prireikti lakštus pjauti montavimo vietoje. Lakštai pjaustomi tik plieno lakštams pjauti pritaikytais įrankiais, kurie neįkaista pjovimo metu. Lakštų negalima pjauti abrazyviniais diskais. Naudodami netinkamus įrankius, netenkate suteikiamos garantijos lakštų paviršiaus padengimams. Be įrankių lakštams pjauti, prireiks elektrinio suktuvo sraigtams prisukti ir matavimo ruletės. Saugokite stogo lakštus, kad aštrios plieno drožlės nepažeistų dangos paviršiaus. Bet kokios pjovimo atliekos ir drožlės privalo būti kruopščiai nurinktos ir nuvalytos. Rekomenduojame bet kokius matomus paviršiaus įbrėžimus ar įpjovimus uždažyti tam pritaikytais dažais, skirtais remonto darbams
STOGO MATMENŲ PATIKRINIMAS – Stogo lakštai montuojami statmenai (90 laipsnių kampu) pastogei (karnizui). Prieš montuodami stogą, būtinai patikrinkite stogo nuolydžio kampą, šlaito ilgį ir plotį, kraigo ir karnizo tiesumą. Esant neaiškumams – kreipkitės į mūsų konsultantus
LAKŠTŲ JUNGIMAS Papildomą stogo dalies lakšto ilgį nustatome pagal čerpės profilio dydį. Jeigu lakštų ilgis neatitinka čerpės profilio, jį galime atpjauti ties pagrindiniu stogo karnizu. Čerpinio profilio lakštai jungiami tik per skersinės bangos profilį. Kiekvienu atskiru atveju šiai stogo detalei pravartu rasti konkretų sprendimą. Kilus neaiškumams – kreipkitės į mūsų konsultantus.
PLĖVELĖS KLOJIMAS – Stogo plėvelės klojimą pradėkite horizontaliai nuo karnizo, kildami aukštyn link kraigo. Stogo plėvelė turėtų būti išleista bent po 200 mm nuo sienos prie karnizo ir kraigo kraštų. Pirmiausiai užtieskite plėvelę ant stogo gegnių. Galutinai plėvelė tvirtinama sankabomis panaudojant tarpinę lystelę (ventiliacijai užtikrinti), ją prikalant gegnių kryptimi. Klokite plėvelę leidžiant jai kaboti tarp gegnių (žemiausiai apie 40 mm ties gegnių viduriu). Ties kraigu, plėvelę tvirtinkite pagal detalią montavimo instrukciją (p.14). Iškilus neaiškumams, kreipkitės pagalbos į Ruukki. Minimalus plėvelės užleidimas viena ant kitos horizontalia kryptimi yra 150 mm. Jeigu plėvelę reikia užleisti išilgine kryptimi, užlaidos daromos užleidžiant ant gegnių ne mažiau 100 mm. Ruukki rekomenduoja naudoti difuzinę plėvelę, kuri neleis vandens garų kondensatui patekti ant stogo šilumos izoliacijos. Plėvelė dažniausiai klojama iki karnizo krašto ir įleidžiama į lietaus nuvedimo lataką.
GREBĖSTAVIMAS – Kai atstumas tarp stogo atramų (gegnių) yra 900 ar 1200 mm, užtenka 32×100 mm medinio ar plieninio ventiliuojamo grebėsto. Kai montuojami čerpinio profilio lakštai, apatinis grebėstas turi būti apie 10 mm storesnis nei standartinis grebėstas, pvz. 2x (22x100mm). Grebėsto matmenis galite pasitikslinti pas projekto vadovą ar projektuotoją. Grebėstavimą profiliuotiems stogo lakštams pradėkite nuo karnizo toje vietoje, kur bus sumontuotas pirmas stogo lakštas. Tai yra svarbu, kai pastogė jau yra sumontuota ir reikia sutaikyti čerpinio profilio piešinį.
STOGO ŠLAITO ŠONINĖS LENTOS MONTAVIMAS – Montuojant profiliuotus stogo lakštus, labiausiai nutolusią šoninę lentą reikia tvirtinti aukščiau grebėsto sulyginant su profiliuoto stogo lakšto aukščiausiu tašku. Prie šios šoninės lentos vėliau pritvirtinsite vėjalentę.
STOGO VIDINIO KAMPO ( sąlajos ) MONTVAIMAS. Sulygiuokite sąlajos grebėstų aukštį su pagrindiniu stogo grebėstavimu. Sąlajos ištisinis grebėstavimas turėtų būti bent po 0.5 metro į abi puses. Tarp sąlajos grebėstų palikite mažiausiai 20 mm tarpelius ventiliacijai. Norint užtikrinti tinkamą ventiliaciją rekomenduojame, kad tarpeliai butų po 50-80 mm. Sąlajos lankstinius užleisti vienas ant kito mažiausiai 200 mm. Mažo nuolydžio stogams užlaidų vietose rekomenduojama naudoti sandarinimo mastiką. Pirmiausiai sąlajas pritvirtinkite tarpusavyje, tuomet galutinai kartu su stogo dangos lakštu prie grebėstų. Nupjaukite ir suformuokite sąlajos apačią atitinkamai lygiuodami su karnizu. Sąlajos lankstinio apačia gali būti užlenkta. Sąlajos lankstinys turi būti mažiausiai 250 mm užleistas po stogo dangos lakštu. Mes rekomenduojame tarp stogo dangos lakštų palikti mažiausiai 200 mm atstumą. Tarp stogo sąlajos lankstinio ir profiliuoto stogo dangos lakšto naudokite sandarinimo tarpines.
VAIKŠČIOJIMAS ANT STOGO – Vaikščiodami ant čerpinio profilio stogo dangos, stenkitės statyti koją ties grebėstu, giliausioje bangos vietoje.
STOGO MONTAVIMAS – Prieš montuodami pirmąjį stogo lakštą, pirmiausia pritvirtinkite karnizo lentą. Karnizo lenta montuojama ją padėjus lygiagrečiai karnizui ir pritvirtinama cinkuotomis vinimis ar sraigtais prie pirmo grebėsto. Pasitikrinkite karnizo lentos lygiavimą, pavyzdžiui, pažymėdami tiesią liniją išilgai karnizo įtempiant lygiavimo virvelę. Tarp karnizo lentos ir stogo lakšto gali būti naudojama tos pačios formos kaip ir stogo profilis sandarinimo tarpinė, tačiau tokiu atveju turi būti paliktos oro pratekėjimo angos (ventiliacija). Čerpinio profilio stogo lakštai prie grebėstų tvirtinami sraigtais žemiausiame profilio taške. Rekomenduojama tvirtinti 4.8 x 28 mm savisriegiais į medį ir 4.8 x 20 mm savisriegiais į plieninius grebėstus. Lakšto kairėje pusėje yra kapiliarinis griovelis, kuris montuojant turi atsidurti po kitu lakštu. Jungiant stogo lakštus, lakštai tarpusavyje jungiami savisriegiais (4.8 x 20 mm) aukščiausiame bangos taške (žr. pav.). Lakštų sujungimuose jokios tarpinės nenaudojamos. Esant stogo plokštumų susikirtimui, montavimas paprastai pradedamas nuo stogo kraigo, tuo tarpu esant nuožulniam stogui – nuo šlaitų susikirtimo viršutinio taško. Lakštai lygiuojami su karnizu, o ne su kraigu. Profiliuotus lakštus galima montuoti pradedant iš kairės į dešinę ar atvirkščiai. Kai montuojama iš kairės į dešinę, pirmesnio lakšto kraštas pakeliamas ir sekančio lakšto kraštas pakišamas po juo. Tai reiškia, kad apatinį lakštą prilaiko viršutinis lakštas. Tai apsaugo jį nuo slydimo ypatingai tada, kai ant stačių stogų montuojami ilgi lakštai.
LAKŠTŲ KLOJIMAS – Pirmąjį lakštą tvirtiname iškišdami už karnizo apie 40- 45 mm. Lakštą tvirtiname prie grebėsto ties karnizu ir ties kraigu vienu sraigtu. Sulygiuokite kito lakšto kraštą su pirmojo apačia, o jei kažkas neatitinka – nuimkite lakštus vieną nuo kito ir iš naujo tiksliai sulygiuokite. Pritvirtinkite kitą lakštą viršutinėje bangos dalyje žemiau kiekvienos bangos, pradėdami nuo karnizo link kraigo. Taip sumontuokite tris ar keturis lakštus. Išsukite sraigtus ties kraigu ir sulygiuokite lakštus pagal karnizą.
LAKŠTŲ TVIRTINIMAS – Čerpinio profilio lakštų montavimo instrukcija yra paruošta atsižvelgiant į vėjo jėgas lakštų kraštuose, temperatūrinius lakštų poslinkius ir lakštų sujungimo tvirtumą. Tvirtinkite lakštus į grebėstą ties karnizu kas antroje bangoje. Sraigtų tvirtinimą pradėkite ties stogo kraštu, praleisdami vieną čerpės eilę nuo karnizo. Įsukus pirmąjį sraigtą, kitą tvirtinkite per dvi čerpes į viršų ir per vieną į šoną. Tęskite tai, kol pasieksite kraigą. Tada grįžkite iki pirmo sraigto, praleiskite tris bangas į šoną ir tvirtinkite taip pat vėl iki kraigo. Stogo šone, lakšto apačią pritvirtinkite prie grebėsto kiekvienoje profilio bangoje. Ties kraigu lakšto kraštą pritvirtinkite prie grebėsto kas antroje profilio bangoje.
UŽLAIDOS – Kai šlaitas ilgas ir reikia kelis lakštus jungti tarpusavyje, tuomet viršutinis čerpinio profilio lakštas užleidžiamas ant apatinio mažiausiai 150mm ir sraigtais prisukamas prie grebėsto bangos apačioje, žemiau bangelės gūbrio.
LAKŠTŲ MONTAVIMAS TIES SĄLAJA – Dengiama dviem žingsniais: nuo karnizo iki sąlajos ir nuo sąlajos iki kraigo. 1. Išpjaukite pirmą lakštą, kad jis atitiktų stogelio formą, pritvirtinkite lakštą reikiamoje vietoje. 2. Pritvirtinkite atitinkamą stogo sąlają. 3. Atpjaukite reikiamos formos viršutinį stogo dangos lakštą ir jį pritvirtinkite.
VĖJALENTĖS – Vėjalentę montuokite aukštyn nuo karnizo ir nupjaukite tiksliai ties kraigu. Vėjalentę tvirtinkite savisriegiais kas 1000 mm prie stogo šoninės lentos ir iš viršaus prie stogo lakšto. Vėjalenčių persidengimas turėtų būti ne mažesnis kaip 100 mm. Vėjalentė turi dengti pirmą stogo lakštą
KRAIGAS – Pritvirtinkite stogo kraigą prie stogo lakštų savisriegiais į kas antrą bangą per sandarinimo tarpines. Kraigų persidengimas turėtų buti ne mažesnis kaip 100 mm. Nuožulniuose stoguose naudokite tas pačias sandarinimo tarpines. Nuožulnių stogų kraigo užbaigimo elementai, Y ir T formos elementai prie kraigo tvirtinami savisriegiais. Ventiliacija tarp stogo plėvelės ir stogo dangos lakštų gali būti įrengiama sumontuojant 5-6 m intervalu ventiliacinius kraigo kaminėlius.
BENDRIEJI REIKALAVIMAI – Montavimo metu nežymiai pažeistas skardos polimerinės dangos vietas galima užtepti arba užpurkšti Ruukki tiekiamais dažais, kurie yra skirti tik smulkiems remontiniams darbams. Todėl dažant pažeistas vietas reikia labai saugoti, kad dažai nepatektų ant polimerinės dangos, esančios aplink jas. Draudžiama purkšti dažus ant viso skardos lakšto ar jo dalies. Stogo dangos, ventiliacijos angų, žaibosaugos įrenginių, kaminėlių bei dūmtraukių priežiūrai ant stogo turi būti sumontuotos tinkamos kopėčios, stogo tilteliai. Vaikščiojant įrengtu stogu, reikia laikytis tų pačių saugos priemonių, kaip ir dengiant. Visas atliekas, metalo drožles būtina nuo stogo dangos pašalinti kruopščiai nuvalant šluotele arba šepečiu, nepažeidžiant stogo lakštų dangos.